Home
|
Results
|
BPS Scoreboard
|
Swimmer Profiles
|
All Meet RESULTS
Progressive Point Score
NSW Relay Meet Results
10th JULY 2022
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:24.79
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Kelly Bowden
00:34.01
Belinda Meek
00:41.06
Nicole Bowden
00:33.17
Suzie Haddad
00:36.55
2
18
02:32.59
NBT BLACKTOWN
Rylee Wood
00:43.32
Alex Hardy
00:39.64
Jay Burston
00:35.10
Connie Gorham
00:34.53
3
16
02:37.85
NHS NORTH SHORE
Bec Sheppherd
00:33.34
Natalie Sparks
00:40.74
Alison Sparks
00:33.58
Lesley Buchanan
00:50.19
4
14
02:58.80
NCL CASTLE HILL
Katherine DI Bona
00:38.81
Karen DI Bona
00:55.44
Kassandra DI Bona
00:46.26
Marcelle Smith
00:38.29
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:37.11
NWO WETT ONES
Susie Purcell
00:39.62
Molly McGrath
00:43.18
Vanessa Smith
00:42.68
Samantha Wolf
00:31.63
2
18
02:39.88
NML MANLY
Carolyn Samojlowicz
01:33.37
Elisabeth Kattenborn
00:37.32
Helen Ludgate
Lauren Stadler
00:29.19
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:58.96
NET ETTALONG PELICANS
Johanna Kingma
00:57.58
Rebecca Auld
00:49.49
Katie Diamond
00:35.71
Waide Devine
00:36.18
2
18
03:07.67
NPM PORT MACQUARIE
Laurice Saunders
00:41.03
Sandra Carden
00:32.85
Joellen Slack-Smith
01:05.29
Jennifer Hennessy
00:48.50
3
16
03:20.32
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Angelica Robayo
00:47.22
Laura Lawrence
00:52.82
Joanne Archer
00:51.66
Helga Duncan
00:48.62
4
14
04:18.96
NBT BLACKTOWN
Carmen Romeo
01:15.55
Cassie Anderson
01:4
Vickey Gorham
01:00.81
Sue Norman
00:58.60
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:55.39
NML MANLY
Pamela Rawling
01:04.73
Judith Bornstein
01:02.37
Karen Battersby
01:01.46
Sharon Angove
00:46.83
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Women's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:50.28
NPM PORT MACQUARIE
Margaret Jopling
01:13.14
Margaret Howard
00:53.52
Wendy McMurtrie
00:43.97
Kathleen Felstead
00:59.65
2
18
03:59.54
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Nerida Murray
01:00.80
Sally Hatcher
00:23.43
Lyndall Wilson
00:43.99
Kay Burton
01:51.32
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 72+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:07.94
NTS TATTERSALLS CLUB
Kieran Clancy-Lowe
00:32.61
Guy Boland
00:33.10
Ben Morgan
00:30.62
Kieran Tate
00:31.61
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:02.31
NWO WETT ONES
Luca Alessi
00:30.69
Jonathan Ranstrand
00:33.64
Steffen Docken
00:30.19
Patrick Graham
00:27.79
2
18
02:09.29
NPN PENRITH
Jarrod Dyer
00:30.74
Tarren Dyer
00:38.59
Louis Whant
00:28.97
Darren Fraser
00:30.99
3
16
02:15.06
NNS NORTH SYDNEY
Jesse Hanna
00:34.59
Michael Kane
00:32.13
Thomas Dinard
00:34.53
Joe Watkins
00:33.81
4
14
02:23.18
NWO WETT ONES
Bradley Hastings
00:38.95
Alex Pappas
00:38.75
Mark Holmes
00:34.14
Elias Villanueva
00:31.34
5
12
02:24.99
NBT BLACKTOWN
Tim DE Ridder
00:42.24
Brett Havron
00:37.64
Mark McDonald
00:33.15
Jason Lal
00:31.96
6
10
02:29.20
NWO WETT ONES
Robert Hardie
00:48.55
Eugene Chan
00:38.06
Anthony Fulton
00:29.88
William Chan
00:32.71
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:01.37
NTS TATTERSALLS CLUB
James Hickman
00:27.96
Peter Thiel
00:33.85
Martin White
00:30.41
Justin Hanby
00:29.15
2
18
02:04.79
NHS NORTH SHORE
Brandon Fraser
00:30.97
Stuart Ellicott
00:35.11
Joshua Baker
00:29.77
Craig Magnusson
00:28.94
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:20.42
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Michael Poot
00:40.97
George Ross
00:34.56
Troy Tam
00:31.72
Ric Chapman
00:33.17
0
00:DNF
NWO WETT ONES
Marc Krause
00:43.49
Garth McMurtrie
Socrates Sanchez Hurtado
Stuart McMartin
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:37.01
NWG WARRINGAH
Tony Tooher
00:38.16
Keith Bourdon
00:43.69
Phil Lindsay
00:34.22
Peter Myers
00:40.94
2
18
02:44.65
NSA SUTHERLAND SANDBERN
John Hennessy
00:47.21
Ronald Massaar
00:43.07
Matthew Dredge
00:33.96
Colin Freer
00:40.41
3
16
02:52.75
NLC LANE COVE
Michael Ferguson
00:48.73
Nigel Van Reyk
00:56.37
Alexander Donnolley
00:31.33
David Tarran
00:36.32
4
14
02:59.90
NHS NORTH SHORE
Peter Gillings
00:46.00
Harry Henderson
00:53.81
Rob Horton
00:38.70
Paul Bailey
00:41.39
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Men's 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:44.41
NWG WARRINGAH
Jorian Catzel
00:46.22
Peter Michaelson
00:40.12
Gordon Whyte
00:37.60
John Pagden
00:40.47
2
18
03:08.80
NNS NORTH SYDNEY
Brendon Hyde
00:55.38
Alvin Parr-Whalley
00:20.64
Michael Bradford
00:37.94
Damian Asprey
01:14.84
3
16
03:19.87
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Stephen Murray
00:54.36
Stephen Thompson
00:41.99
Peter Sheean
00:59.83
Paul Vallis
00:43.69
0
DQ
NML MANLY
Peter Rawling
01:08.12
Greg Tye
00:44.77
Stephen Lamy
00:43.85
Greg Jewson
00:38.42
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 72+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:30.18
NBT BLACKTOWN
Rylee Wood
00:44.20
Brendon Hillsley
00:41.17
Thomas Micallef
00:32.34
Alex Hardy
00:32.47
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 120+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:10.72
NWO WETT ONES
Molly McGrath
00:36.91
Jonathan Ranstrand
00:33.86
Luca Alessi
00:27.80
Samantha Wolf
00:32.15
2
18
02:16.06
NBT BLACKTOWN
Jordan Henry
00:34.36
Aaron Cleland
00:32.87
Katie Falconer
00:38.13
Jay Burston
00:30.70
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 160+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:18.34
NTS TATTERSALLS CLUB
Lauren Tischendorf
00:39.82
Jamie Preston
00:38.65
James Hickman
00:25.79
Andrew Davis
00:34.08
2
18
02:19.32
NSP SEASIDE PIRATES
Noemi Hall
00:35.81
Richard Vander Reyden
00:38.55
Amy Dickinson
00:38.73
Ado Van Rensburg
00:26.23
3
16
02:26.93
NNS NORTH SYDNEY
Michael Bradford
00:41.57
Michael Kane
00:32.43
Fiona Reed
00:34.84
Faye Hurwitz
00:38.09
4
14
02:36.24
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Michael Poot
00:40.58
Alan Fung
00:40.87
Susan Bell
00:36.31
Helen Grinter
00:38.48
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 200+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:20.58
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Helen Mall
00:39.35
Lindy Maroney
00:43.72
Adam Murphy
00:28.63
Allan Samuels
00:28.88
2
18
02:27.78
NWO WETT ONES
Susie Purcell
00:39.73
Warren Hough
00:38.00
Vanessa Smith
00:41.00
Garth McMurtrie
00:29.05
3
16
02:49.13
NET ETTALONG PELICANS
Waide Devine
01:13.04
Daniel Kingsley
00:35.58
Katie Diamond
00:33.03
Tom Tseng
00:27.48
4
14
03:12.08
NHS NORTH SHORE
Lachlan West
00:43.92
Lesley Buchanan
00:57.62
Rob Horton
00:38.89
Michelle Magnusson
00:51.65
5
12
03:29.53
NCT CAMPBELLTOWN COLLEGIANS
Laura Lawrence
00:47.47
Hans Preiss
01:07.49
Joanne Archer
00:51.14
Gregory Jacques
00:43.43
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 240+
Place
Points
Time
Club
1
20
02:21.72
NRY RYDE
Ailsa Jeanes
00:39.51
Mark Cooper
00:34.80
Jenny Whiteley
00:36.19
David King
00:31.22
2
18
02:45.20
NTS TATTERSALLS CLUB
Patricia Reid
00:42.50
Peter Joseph
00:52.37
Martin White
00:30.89
Gina McConnell
00:39.44
3
16
03:07.18
NPM PORT MACQUARIE
Ted Giblin
00:49.41
Sandra Carden
00:45.07
Paul Farrell
00:43.03
Jennifer Hennessy
00:49.67
4
14
03:11.33
NBM BLUE MOUNTAINS PHOENIX
Ronald Hume
00:49.67
Nerida Murray
00:55.43
Murray Garlan
00:48.68
Susan Leech
00:37.55
5
12
03:23.81
NWG WARRINGAH
Christine Geftakis
01:01.83
Cameron Jones
00:43.23
Phil Lindsay
00:33.98
Bridget Cook
01:04.77
6
10
03:42.14
NBT BLACKTOWN
Sue Norman
01:14.82
Anthony Horadam
00:47.63
Vickey Gorham
00:58.14
Brett Norman
00:41.55
0
DQ
NPM PORT MACQUARIE
Wendy McMurtrie
00:47.90
Peter Johnson
00:54.70
Richard Grant
00:40.83
Robyn Poulton
00:39.39
Womens
|
Mens
|
Mixed
|
200 Medley relay Mixed 280+
Place
Points
Time
Club
1
20
03:31.58
NWG WARRINGAH
Nicola Pervan
00:56.48
Peter Myers
00:54.14
Julia Atkins
00:48.58
Kent Smith
00:52.38
2
18
03:39.22
NSA SUTHERLAND SANDBERN
Stephen Murray
00:57.89
Stephen Thompson
00:41.57
Anita Saviane
01:02.77
Barbara Jones
00:56.99
3
16
04:09.54
NPM PORT MACQUARIE
Marilyn Kell
01:36.97
Warren Frumar
00:50.39
Peter Kell
00:50.71
Nancy Whiteley
00:51.47
This is an
iNGENiUM iNTERNET
Club Site.